Světci k nám hovoří...


sv. Helerius

Helerius

16. července, připomínka
Postavení:poustevník a mučedník
Úmrtí:s. VI.

ŽIVOTOPIS

Narodil se v Tongres v Belgii jako pohan. Jeho vychovatelem se stal křesťan Cunibert, který ho přivedl k víře. Heleriuv otec se Cuniberta pokusil zabít a Helerius přitom uprchl z domova. Odcestoval na anglický ostrov Jersey, kde se usadil v jeskyni jako poustevník i se svým druhem Romardem. Helerius po 15 letech poustevnického života byl při přepadení piráty umučen.

Přehled světců tohoto dne podle Martyrologium Romanum

Maria Virgo, de Monte Carmelo ; Helerius (s. VI.); Raineldis, Grimoaldus et Gondulphus (asi 680); Maria Magdalena Postel (1846); Irmengardis (866); Athenogenes (ca. 305); Monulphus et Gondulphus (s. VI/VII); Sisenandus (851); Simon da Costa (1570); Ioannes Sugar et Robertus Grissold (1604); Andreas de Soveral et Dominicus Carvalho (1645); Nicolaus Savouret et Claudius Béguignot (1794); Amata a Iesu (Maria Rosa); de Gordon et VI soci (1794); Dorothea a Corde Mari (1974); Bartholomaeus a Martyribus Fernandes, episcopus (1590)

© Životopisy zpracoval Jan Chlumský
Bez písemného souhlasu autora není povoleno veřejné šíření jakékoliv části textu těchto stránek kromě jeho užití v homiliích.